• img

  Kubilay: Aileler acılarının istismar edilmesine izin vermesinler

  HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Diyarbakır İl Binası önünde devam eden oturma eylemindeki annelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İktidarın siyasi rant devşirme politikalarını geri plana iterek, bütün ailelerin çocukları için gerçek bir çözüm arayışı içerisindeyiz. Aileler acılarının istismar edilmesine lütfen izin vermesinler” dedi.

 • img

  Demirtaş’tan tahliye olan eski Cumhuriyet çalışanlarına mesaj

  Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tahliye edilen eski Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına ve hâlâ tutuklu bulunan Emre İper'e mesaj yolladı.

 • img

  HDP’den Kulp açıklaması: Siyasi darbenin devamıdır

  HDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, Kulp belediyesine kayyum atanmasına dair, “Yaşananlar uzun süredir halk iradesine karşı geliştirilen siyasi darbenin devamıdır” açıklaması yaptı.

 • img

  Nesrin Nas: Yeni bir hikaye yazma zamanıdır

  Yerel seçimlerde ortaya konan demokrasiyi yeniden kurmak için geniş tabanlı bir toplumsal mutabakat arayışının derinleştirilmesi gerektiğini belirten Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Nesrin Nas, "Türkiye, Kürt sorununu çözmeden geleceğe adım atamaz" dedi.

 • img

  Mızraklı: Zulmünüz baki kalmayacak

  Görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, "Şimdi kim kimi ablukaya aldı arkadaşlar. Şu anda bizi ablukaya aldığını zanneden zihniyet, esasında kendi çukuruna düştü. Zulmünüz baki kalmayacak" dedi.

 • img

  Taşçıer: Kürt sorunu çözülmeyene kadar demokrasi hayat bulmaz

  Mardin’de kayyum atamalarına karşı 29’uncu gününde devam eden Demokrasi Nöbeti’nde konuşan HDP’li İmam Taşçıer, “Kürt sorunu çözülmeyene kadar Türkiye’de Kürt halkının da Türk halkının da haklarını kullanması mümkün değil. Demokrasi de Türkiye’de hayat bulamayacak. Öncelikle Kürt sorunu çözülecek” diye konuştu.

 • img

  İhraç edilen Nazlıaka yeniden CHP’de

  CHP PM toplantısında 2016 yılında ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın affedilmesine yönelik talep kabul edildi.

 • img

  Çavuşoğlu’ndan Netanyahu tepkisi

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun “Batı Şeria'yı ilhak” sözlerine tepki göstererek, "Netanyahu'nun utanç verici açıklaması oy kazanmaya yönelik alçakça girişimidir" dedi.

 • img

  HDP heyeti Avrupa’da temaslarda bulunacak

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığındaki heyet, siyasal ve bölgesel gelişmeler, kayyum atamaları gibi güncel konuları görüşmek üzere Avrupa’da çeşitli temaslarda bulunacak.

 • img

  Koçyiğit: HDP çözümün adresidir

  HDK 9'uncu dönem 4'üncü Genel Meclis toplantısında konuşan HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, HDP il binasında devam eden eylemi hatırlatarak, “18 yıldır iktidarda olanlar HDP'nin kapısında oturuyorsa bu iyi bir sonuçtur, HDP çözümün adresidir" dedi.

 • img

  Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya: Senin görevin orada oturmak değil sorunu çözmek

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anneler arasında ayrım yapıldığını belirterek, “Diyarbakır'daki de Cumartesi Anneleri de haklıdır” dedi. Kılıçdaroğlu, Soylu'ya da "Ne diye gidip oraya oturuyorsun? Senin görevin sorunu çözmek" diye seslendi.

 • img

  Leyla Güven'den tüm annelere: Gelin el ele hak, hukuk ve çözüm arayalım

  İktidarın ve medyasının hedefe koyduğu DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, HDP binası önündeki ailelere, "Gelin Cumartesi Anneleri, tutuklu aileleri, Barış Anneleri, Roboskili anneler ve Şenyaşar'ların annesiyle el ele verelim; hak, hukuk ve çözüm arayalım” çağrısında bulundu.

 • img

  AKP'li Yeneroğlu'ndan 'Saldırıyı HDP yaptı' diyen Yeni Şafak'a tepki

  AKP'li Mustafa Yeneroğlu, Kulp patlamasıyla ilgili "Saldırıyı HDP yaptı" manşeti atan Yeni Şafak gazetesine "Hukuk devleti bir gün herkese lazım olur" diyerek, tepki gösterdi.

 • img

  DTK: AKP barıştan korkuyor, savaştan besleniyor

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Eşbaşkanları Leyla Güven’e yönelik başlatılan siyasi linç ve delegelerine yönelik keyfi gözaltı ve tutuklamalar nedeniyle "AKP barıştan korkuyor, savaştan besleniyor. Bu politikaların sonu yoktur" uyarısında bulunup, demokratik muhalefete dayanışma çağrısı yaptı.

 • img

  Yeşil Sol Parti'nden küresel iklim grevine katılım çağrısı

  Küresel iklim grevine katılım çağrısı yapan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Sinan Tutal, “20-27 Eylül'de herkesin bulunduğu yerden iklim krizi grevine destek vermelidir” dedi.

ARA