Adana ve Ordu'da kadın cinayeti, Edirne’de kadınlara saldırı

  • kadın
  • 19:15 3 Aralık 2019
  • |
img

HABER MERKEZİ - Adana'da Yakup Eren, kendisinden ayrılan Leyla Boynukısa'yı katletti. Ordu'da da Ceren Özdemir adlı kadın katledildi.Edirne’de ise kimliği belirlenemeyen bir erkek, iki kadının yüzüne kimyasal madde dökerek kaçtı.

Adana'nın Seyhan ilçesinde Yakup Eren isimli erkek kendisinden ayrılan Leyla Boynukısa'yı katletti. Boynukısa’yı ateşli silah kullanarak katleden Yakup Eren ardından intihar etti. Sesleri duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Boynukısa ve Eren'in hayatını kaybettiğini belirlerken, cenazeleri ise Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ordu'da da, evinin önünde Ceren Özdemir (20) adlı kadın, henüz kimliği belirlenemeyen bir erkeğin bıçaklı saldırısına uğradı. Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

EDİRNE’DE İKİ KADINA SALDIRI

Edirne’de bir erkek, kaldırımda arkadaşlarıyla yürüyen üniversite öğrencisi bir kadının yüzüne kimyasal madde döküp kaçtı. Çevredeki yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken, kadın hastaneye kaldırıldı.

Bu saldırının üzerinden kısa bir süre sonra fail, bu kez de bindiği midibüste olan başka bir kadının yüzüne aynı sıvıyı döktü. Kadın hastaneye kaldırılırken, erkek olay yerinden kaçtı. Yapılan ilk belirlemelerde sıvının sinek ilacı ile karıştırılmış bir madde olduğu ifade edilirken, hastanede tedavi gören ve yüzlerinde yanıklar oluşan iki kadın taburcu edildi.

Öte yandan fail erkeğin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.